نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

شکرگزاری

در مورد تاثیر شکرگزاری بر زندگی تان چه می دانید؟
راندا برن، نویسنده کتاب راز و کتاب راز شکرگزاری معتقد است یکی از روندهای قدرتمندی که راه رسیدن ما به خواسته هایمان را هموارتر می‌کند شکرگزاری است. در واقع، بدون احساس قدردانی برای آن چیزهایی که داریم، رسیدن به خواسته های دیگرمان در زندگی غیر ممکن است. چرا؟ به خاطر اینکه افکار و احساساتی که در هنگام ناسپاسی و یا به اصطلاح ناشکری از خودمان ساطع می کنیم همگی عواطف منفی است.
حسادت، دلخوری، نارضایتی یا حتی احساس ناکافی بودن و… که این احساسات نمی‌توانند، خواسته‌هایمان را برآورده کنند. آنها فقط می توانند حجم بیشتری از چیزهایی که نمی‌خواهیم را به ما برگردانند. مثلاً اگر برای خانه ای که در آن زندگی می کنیم سپاسگزار نباشیم به خاطر فرکانسی که از خود به کائنات می فرستیم به خانه ای نو نمی رسیم.
راندا برن در کتاب راز شکرگزاری بیان می‌کند، که تمام چیزهای منفی موجود در زندگی ما فقط به خاطر پشت کردن به تمام نعمت هایی است که داریم. اگر تصور کنیم که کائنات که منبع خیر و برکت است مانند خورشید تابان است، و بی وقفه جریان بی‌پایان انرژی حیات را می‌تاباند، وقتی ما روی خود را به سمت خورشید می‌کنیم، تاثیر آن را حس می‌کنیم. ولی وقتی روی خود را برمیگردانیم، دیگر تاثیرات حیات‌بخش آن را دریافت نمی‌کنیم. کائنات هم دقیقا عین خورشید است، همیشگی و در دسترس، و تمام نعمت هایش را به سوی ما می فرستد. زمانی که ما بر افکار و احساسات شکرگزاری، تمرکز کنیم مانند رو کردن به سمتی است که تمام نعمت ها همیشه وجود دارند و به ما داده می شوند. اما وقتی که گله و شکایت می کنیم، حسرت بخوریم، حسادت کنیم، سرزنش و انتقاد کنیم یا هر احساس بد و منفی دیگر، مانند این است که به تمام نعمت های الهی پشت کرده ایم. پس شکرگزاری یکی از قدرتمندترین ابزارها است که ما برای تحول زندگی مان به سوی شادی محض از آن استفاده خواهیم کرد. وقتی هرروز بابت نعمت هایی که داریم شکرگزاری کنیم از تعداد بی‌پایان فکرهایی که باز هم قابل شکرگزاری هستند، متعجب خواهیم شد. پس بیایید شروع کنیم.
راندا برن میگوید:«خدا را بابت هر آنچه اکنون داری، شکر کن. به محض اینکه سپاس بابت چیزهایی را که در زندگی داری شروع کنی، خودت هم مات و مبهوت می شوی که چطور به واسطه افکار بی‌پایان قدردانی چه چیزهای بیشتری به سوی تو می آید. تو باید استارت را بزنی، سپس قانون جذب، آن افکار سپاس را دریافت می‌کند و چیزهای مشابه بیشتری را به تو بر می گرداند. تو روی بسامد سپاس نگه داشته می شوی و تمام چیزهای خوب مال تو خواهد شد.
برای تحول زندگیمان باید اول برای چیزهایی که داریم شکر گزار باشیم. حتی اگر فقط برای نفس کشیدنمان باشد. اگر هر بار فقط دقایقی را خالصانه بر شکرگزاری تمرکز کنیم فرکانس خود را به سوی یکی از قویترین فرکانس های موجود می‌فرستیم و بعد تمام نعمات الهی به سوی ما سرازیر می‌شود.
جیمز ری ( فیلسوف، سخنران، مولف و ابداع کننده برنامه های کامیابی نیروی بالقوه انسانی) می گوید:
” همیشه قدردانی، شیوه ای قدرتمند برای من بوده است. هر روز صبح که از خواب بیدار می شوم، خدا را شکر می‌کنم. هر روز و به محض اینکه پایم را از تخت پایین می گذارم می‌گویم: خدا را شکر، سپس موقع مسواک زدن، درباره ی نعمتهایی که دارم و بابت شان قدردان هستم، فکر می‌کنم. البته فکر من طوطی وار نیست روی آن متمرکز می شوم و احساس قدردانی را واقع حس می کنم”.
دکتر جو دیسپنزا در کتاب ماورای طبیعی شدن، توضیح می‌دهد که احساسات، حاصل انرژی هستند. مثلاً زمانی که کسی احساس قدرتمندی را تجربه می‌کند وارد اتاق شود، انرژی او جدای از زبان بدنش، کاملاً احساس می‌شود. مثل حس انرژی آدمی که عصبانی است یا شخصی که بدچشم است یا در رنج است یا افراد با حس آرام و عاشقانه. در واقع ما تا به حال تمام این انرژی‌ها را از افراد مختلف حس کرده‌ایم.
البته قابل توجه است که احساسات مختلف فرکانس های متفاوتی تولید می‌کنند. فرکانس احساسات با ارزشی مثل عشق، شادی، شکرگزاری، بسیار بالاتر از احساسات استرس زایی مثل خشم و ترس است این فرکانسها سطوح مختلفی از قصد آگاهانه و انرژی را در خود حمل می‌کنند.
با این توضیح مشخص است که پس ما بر اساس فکرها و احساس‌هایمان همیشه در حال ارسال و دریافت اطلاعات هستیم. اگر همچنان به همان فکرهای قبلی، چسبیده باشیم و احساس های گذشته را حس کنیم دوباره همان اتفاقات گذشته را بازآفرینی می کنیم. یعنی ایجاد همان آینده‌ای که در گذشته هم اتفاق افتاده است .«آینده قدیمی». شاید بتوان آدم‌های بدبینی را مثال زد که مدام تکرار می کنند:« میدونستم که این اتفاق می افتد.» و همان ناراحتی ها یا در واقع چیزهایی که نمی خواهیم تکرار می شود.
اما به نظر دکتر دیسپنزا:« تنها راهی که می توانیم زندگی خود را تغییر دهیم این است که انرژی خود را تغییر دهیم. یعنی تغییر میدان الکترومغناطیسی که همواره در حال مخابره آن هستیم. به عبارت دیگر، برای تغییر حالت وجودی خود باید طرز فکر و احساس مان را تغییر دهیم.
چون احساسات والا، فرکانس بالاتر و انرژی بیشتری دارند و هر چه به سمت احساسات بقا می روی این فرکانس پایین تر و تراکم یا ماده بیشتر می شود.
حتماً می‌دانید که احساسات بقا احساساتی بیشتر در سطح جسمی است. یک ترتیب کوچک از احساسات والا تا بقا به این صورت می‌شود: سعادت، آزادی، عشق، شادی، ستایش، شکرگزاری، اراده، قدرت، کنترل، خشم، ترس، احساس گناه، شرم، رنج، قربانی شدن، درد، شهوت .
ما با شکرگزاری وارد فرکانس های بالای انرژی می شویم و چیزهایی را جذب می‌کنیم که در فرکانس های بالا هستند و باعث بالاتر رفتن فرکانس ما و بازجذب چیزهای بهتر و بهتر می شوند. متاسفانه بر عکس این موضوع هم کاملاً صادق است، یعنی با ناشکری و ناسپاسی، حال بد و فرکانس پایین ایجاد می کنیم که باعث جذب فرکانس های پایین بیشتر و چیزهای بد و بدتر بیشتری می شویم. این جالب است که حالا به طور علمی ثابت شده است که:
شکر نعمت، نعمتت افزون کند کفر، نعمت از کفت بیرون کند​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *